Онлайн банкінг
Callback
Інформаційний центр 0 800 503 305

Гарантування вкладів фізичних осіб


Повідомлення

щодо розміщення відеороликів про систему гарантування вкладів фізичних осіб в Україні

У рамках реалізації інформаційної політики Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (надалі - Фонд) та забезпечення організації проведення роз’яснювальної роботи серед громадськості, Фондом було виготовлено два короткометражні відеоролики про систему гарантування вкладів фізичних осіб під назвою: «Вмів заробляти, вмій зберігати» та «Гарантія сімейних заощаджень», що були створені з метою поширення серед громадськості (вкладників та потенційних вкладників) інформації про гарантії заощаджень в банках-учасниках Фонду.

Відеоролики можна переглянути тут:

Вмів заробляти, вмій зберігати;

Гарантія сімейних заощаджень.

З метою підвищення фінансової обізнаності громадян Фондом представлені такі відеокейси:

Дії вкладника у випадку віднесення банку до категорії неплатоспроможних;

Про систему гарантування вкладів фізичних осіб;

Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб;

Депозитний договір без таємниць.

Основним завданням діяльності Фонду, як установи, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку, є захист прав вкладників банків і збереження довіри громадян до банківської системи загалом. Однією із функцій Фонду, відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», є підвищення рівня фінансової грамотності населення.

Саме через це на офіційній сторінці Фонду в мережі інтернет у розділі «Фінансова просвіта» у вільному доступі розміщено «Освітній курс з фінансової грамотності ФГВФО». Цей курс був розроблений за підтримки експертів Програми розвитку фінансового сектору (USAID/FINREP-II) і складається з двох модулів. Завдання першого модуля «Банківські продукти та послуги» - пояснити як працює фінансова система та банки зокрема. Пройшовши цей модуль, користувачі ознайомляться з перевагами обслуговування у банку, видами банківських рахунків та процедурою їх відкриття, юридичними правами та обов’язками споживачів банківських послуг. Другий модуль курсу присвячений системі гарантування вкладів фізичних осіб. Ознайомившись із ним, користувачі дізнаються, які вклади відшкодовуються Фондом, зрозуміють, які кроки необхідно зробити для того, щоб отримати гарантоване відшкодування коштів за вкладом у разі, якщо банк опиниться в стані неплатоспроможності. Матеріали курсу містять посилання на тексти відповідних статей законів. Після кожного модуля є тести для перевірки знань та пояснення використаних у матеріалах термінів. Пройти освітній курс можна тут

Більш детальну інформацію про систему гарантування вкладів фізичних осіб Ви зможете дізнатись на веб-сайті Фонду гарантування вклдадів фізичних осіб в розділі «Для вкладників».

Інформація про види вкладів, які залучаються Банком:

Свідоцтво учасника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
Завантажити (pdf 1.6 Mb)
Довідка про систему гарантування вкладів фізичних осіб
Завантажити (pdf 130.6 Kb)
Інформація про розмір гарантованої суми відшкодування
Завантажити (pdf 195.7 Kb)
Закон України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»
Завантажити (pdf 627.7 Kb)
Гарантування вкладів фізичних осіб в Україні
Завантажити (pdf 220.6 Kb)
Поради вкладникам. Що робити, якщо банк став неплатоспроможним?
Завантажити (pdf 427.1 Kb)
Питання та відповіді про гарантування вкладів фізичних осіб
Завантажити (pdf 312.7 Kb)
Реквізити Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
Завантажити (pdf 146.3 Kb)
Графік роботи відділень_30.03.2018
Завантажити (pdf 242.3 Kb)
Авторизація